Dr. Richards Oxygen Mousse with light texture 150ml

Dr. Richards Oxygen Mousse with light texture 150ml

335 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902014
Достапност: На залиха
Количина:

OXYGEN MOUSSE with light texture all skin types 

Нежна, воздушеста пена за миење лице, со хипоалергена формула, збогатена со кислород. Одговара за сите типови кожа, а осбено за проблематична кожа.

Длабинско чистење на кожата, отстранување на нечистотиите и вишокот себум со што ги ослободува порите и ја припрема кожата за следната фаза за нега. Млечни протеини, аминокиселини и екстракти од ним дрво, делуваат антисептички и смирувачки на различни типови на иритација на кожата.

БЕЗ АЛКОХОЛ, па може да се користи и на регијата околу очи.

Состав: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocomidoprpyl Betaine, Glycerin, Laureth-5, Carboxylate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Milk Protein, Neem Tree Leaf Extract, Tamarindus Indica Extract, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS