HYDRALIFT HYALURON Day Cream- Fluid 50ml

HYDRALIFT HYALURON Day Cream- Fluid 50ml

172 ден.245 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902410
Достапност: На залиха
Количина:

Лесна текстура, огромна кол. на комбинација од два типа хијалуронска киселина за интензивна длабинска хидратантна акција,измазнување на површината на кожата, лифтинг на површинските слоеви на епидермисот, одржување на хидро-балансот на совршено ниво, подобрување на еластичноста и свеж младешки сјај. УВ комплексот одлично ја штити кожата од УВ зраците. Одличен како подлога за шминка

Употреба: ден 

  • На чисто и суво лице, нанесувајте мала количина крем на лицето, вратот и деколтето секое утро
  • Избегнувајте го регионот околу очите
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Пред да нанесете шминка, оставете го кремот на лицето 5 минути додека не се апсорбира целосно

Состав : Aqua, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cyclopentasiloxan, Caprylic/Capryc Triglyceride, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sodium Hyaluronate, Polydimethylsiloxane, Phenoxyethanol, Olea Europaea Oil, Maris Aqua, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Triethanolamine, Allantoine, BHT

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS