Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml
  • Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml

Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml

259 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100268
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА РЕГИЈАТА ОКОЛУ ОЧИ Ја регенерира чувствителната кожа околу очите, делува на тенките линии околу очите и овозможува многу силна 24 часовна хдратација со што се спречува појава на темни подочници, како и предвремено стареење на кожата во таа регија. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер

  • Нанесете тенок слој крем на пределот околу очите со нежни кружни движења​
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Користете го кремот наутро и навечер
  • После целосна апсорпција на кремот, нанесете шминка на лицето

 Употреба: ден ноќ 

 

​Состав : Aqua, Glycerin, Betaine, Ethylohexyl Stearate, Cetearyi Alcohol, Xanthan Gum, Hydrolyzed Vegetable Protein, Serine, Argenine, Proline, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Butyrospermum Parkii (Shea)Butter, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanlamine, Parfum, Disodium EDTA, BHT, Hexyl Cinnemal

 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS