СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ
 • СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ

СЕТ ЗА КОЖА СО ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ

957 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101903
Достапност: На залиха
Количина:
 1. REVOX Vitamin C  20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина.

  Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

 2. REVOX Just Caffeine 5% 30мл Кофеин Серум за нега на регијата околу очи. Кофеинскиот серум е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против штетите предизвикани од слободните радикали, УВ зрачењето и загадувањето. Тој е ефикасен во стеснување на крвните садови, делува на заморената кожа, како и кожата без сјај, помага при намалување на појавата на подуени очни капаци и темни кругови под очите.

  Производот е збогатен со екстракт од зелен чај, кој ја смирува кожата и ги намалува знаците на стареење.

 3. REVOX Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето. Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓањето на нивото на колаген во кожата, со што ја прави кожата поцврста и поеластична.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

 • 070 / 244 466
 • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS