Распродадено
Novaclear Acne Cream
  • Novaclear Acne Cream

Novaclear Acne Cream

519 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 81063
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Крем за лице за дневна нега на мрсна, комбинирана, како и кожа склона кон акни. Oil Control Complex во комбинација со  силикон диоксид ефикасно го регулира лачењето на себумот, салицилната киселина делува како нежен ексфолијант, а скваланот овозможува одлична хидратација на кожата.За одлично хидратирана кожа без мрсен одсјај - 100 мл.

Состојки: Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Steareth-21, Dimethicone, Salicylic Acid, Potassium Azeloyl Diglycinate, Squalane, Cucurbita Pepo Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Salvia Sclarea Oil, Chamomilla Recutita Flower Oil, Panthenol, Mentha Piperita Oil, Silica, Lauric Acid, Myristic Acid, Oleic Acid, Poloxamer 407, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Acne Cream Крем за лице за дневна нега на мрсна, комбинирана, како и кожа склона кон акни. Oil Control Complex во комбинација со  силикон диоксид ефикасно го регулира лачењето на себумот, салицилната киселина делува како нежен ексфолијант, а скваланот овозможува одлична хидратација на кожата.За одлично хидратирана кожа без мрсен одсјај - 100 мл. Состојки: Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Stea.. Category: Product #: 81063 Regular price: 519 ден. 519
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341