Распродадено
Novaclear Acne Spot Control
  • Novaclear Acne Spot Control

Novaclear Acne Spot Control

465 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 81056
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Вистински СОС производ за активно дејство кон подобрување на состојбата на мрсна, комбинирана, како и кожа склона кон акни. Oil Control Complex во комбинација со салицилна киселина делуваат како нежен ексфолијант кој ги елиминира мртвите клетки и ги чисти порите. Транспарентната  формула долволува да се нанесува неколку пати во текот на денот, без да остава било какви траги - 10 мл

 

Состојки: Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Salicylic Acid, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Potassium Azeloyl Diglycinate, Cucurbita Pepo Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Salvia Sclarea Oil, Chamomilla Recutita Flower Oil, Panthenol, Mentha Piperita Oil, Tocopheryl Acetate, Diisopropyl Adipate, Poloxamer 407, Lauric Acid, Myristic Acid, Oleic Acid, Caprylyl Glycol, T-butyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Acne Spot Control Вистински СОС производ за активно дејство кон подобрување на состојбата на мрсна, комбинирана, како и кожа склона кон акни. Oil Control Complex во комбинација со салицилна киселина делуваат како нежен ексфолијант кој ги елиминира мртвите клетки и ги чисти порите. Транспарентната  формула долволува да се нанесува неколку пати во текот на денот, без да остава било какви траги - 10 мл   Состојк.. Category: Product #: 81056 Regular price: 465 ден. 465
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341