Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector
 • Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector
 • Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector
 • Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector

Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector

895 ден.
Производител: ACNEMY
Шифра на производ: 32011
Достапност: На залиха
Количина:

ACNEMY POSTZIT-ZIT MARK SOLUTION-30 ml-SERUM CORRECTOR- OIL FREE, NON COMODENIC -  Серум-коректор за кожа склона на акни. БЕЗ МАСЛО, НЕ КОМOДОГЕНО-

КАКО ДЕЛУВА:

 • Ја минимизира видливоста на белегот од акни
 • Ја подобрува текстурата на кожата
 • Го изедначува-подобрува тонусот и тенот на кожата на лицето

СОСТООЈКИ:

 • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА-ЕКСКЛУЗИВЕН СИСТЕМ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА-хемиски ексфолиант (АХА) кој помага да се унифицира тенот на кожата на лицето
 • КУАРА НОНИ-го штити и ребалансира микробиомот на кожата
 • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА- ЕКСКЛУЗИВЕН СИСТЕМ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА -ексфолиант (ВНА)-делува превентивно против ширење на проблемот

НАЧИН НА УПОТРЕБА / НАВЕЧЕР

Нанесете мала количина од производот на чисто лице. Нежно масирајте со врвовите на прстите до комплетна апсорпција. Препорачано 2-3 пати неделно

ВНИМАНИЕ: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Избегнувајте ја регијата околу очите како и директен контакт со очите. Доколку се случи тоа измијте со многу вода. ДА НЕ СЕ НАНЕСУВА НА ИРИТИРАНА И ПОВРЕДЕНА КОЖА. ДОКОЛКУ СЕ ЈАВИ ЧУВСТВО НА ИРИТАЦИЈА ИЛИ НЕПРИЈАТНОСТ ПРЕСТАНЕТЕ СО УПОТРЕБА. ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА

 

Серум- коректор за кожа склона кон акни: ја намалува видливоста на белезите од акни, ја подобрува текстурата на кожата, го изедначува и подобрува тонусот и тенот на лицето- 30 мл

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

 • 070 / 244 466
 • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

ACNEMY Acnemy Postzit Zit Mark Solution Serum Corrector ACNEMY POSTZIT-ZIT MARK SOLUTION-30 ml-SERUM CORRECTOR- OIL FREE, NON COMODENIC -  Серум-коректор за кожа склона на акни. БЕЗ МАСЛО, НЕ КОМOДОГЕНО- КАКО ДЕЛУВА: Ја минимизира видливоста на белегот од акни Ја подобрува текстурата на кожата Го изедначува-подобрува тонусот и тенот на кожата на лицето СОСТООЈКИ: ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА-ЕКСКЛУЗИВЕН СИСТЕМ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА-хемиски ексфо.. Category: Product #: 32011 Regular price: 895 ден. 895 Available from: torba.mk