Acnemy Zitcontrol Treatment for acne prone skin 40ml
  • Acnemy Zitcontrol Treatment for acne prone skin 40ml
  • Acnemy Zitcontrol Treatment for acne prone skin 40ml

Acnemy Zitcontrol Treatment for acne prone skin 40ml

895 ден.
Производител: ACNEMY
Шифра на производ: 32004
Достапност: На залиха
Количина:

ACNEMY- ZITCONTROL-3 IN 1- Treatment – OIL FREE, NON COMODENIC – 3 во 1- Третман за кожа склона на акни. БЕЗ МАСЛО, НЕ КОМOДОГЕНО- 40 мл

ЦИНК ПЦА / КУАРА НОНИ / НИАЦИНАМИД / САЛИЦЛНА КИСЕЛИНА

КАКО ДЕЛУВА:

ü  Ексфолијација и избледнување на знаците од акни

ü  Мат ефекти

ü  Помага во спречување на ширењето  на проблематичната регија

СОСТОЈКИ:

-          ЦИНК  ПЦА –ЕКСКЛУЗИВЕН СИСТЕМ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА-смирување на кожата и својства да се контролира лачењето на себум

-          КУАРА НОНИ- го штити и ребалансира микробиомот на кожата

-          НИАЦИНАМИД- својства за обновување на кожата и својства за избледнување на дамките

-          САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА- ЕКСКЛУЗИВЕН СИСТЕМ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА -ексфолиант (ВНА)-делува превентивно против ширење на проблемот

НАЧИН НА УПОТРЕБА / НАВЕЧЕР И ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ

Нанесете мала количина од производот на чиста кожа. Нежно масирајте со врвовите на прстите до комплетно впивање во кожата.

ВНИМАНИЕ: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Избегнувајте ја регијата околу очите како и директен контакт со очите. Доколку се случи тоа измијте со многу вода. ДА НЕ СЕ НАНЕСУВА НА ИРИТИРАНА И ПОВРЕДЕНА КОЖА. ДОКОЛКУ СЕ ЈАВИ ЧУВСТВО НА ИРИТАЦИЈА ИЛИ НЕПРИЈАТНОСТ ПРЕСТАНЕТЕ СО УПОТРЕБА. ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА

Третман за кожа склона кон акни 3 во 1: ексфолијација, мат ефекти, СТОП за ширење на проблематичните регии. НЕ МАСНАТЕКСТУРА, НЕКОМОДОГЕНО-40 мл

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

ACNEMY Acnemy Zitcontrol Treatment for acne prone skin 40ml ACNEMY- ZITCONTROL-3 IN 1- Treatment – OIL FREE, NON COMODENIC – 3 во 1- Третман за кожа склона на акни. БЕЗ МАСЛО, НЕ КОМOДОГЕНО- 40 мл ЦИНК ПЦА / КУАРА НОНИ / НИАЦИНАМИД / САЛИЦЛНА КИСЕЛИНА КАКО ДЕЛУВА: ü  Ексфолијација и избледнување на знаците од акни ü  Мат ефекти ü  Помага во спречување на ширењето  на проблематичната регија СОСТОЈКИ: -          ЦИНК  ПЦА –ЕКСКЛУЗИВЕН СИ.. Category: Product #: 32004 Regular price: 895 ден. 895 Available from: torba.mk