Acnemy Zitless patches with microdarts
 • Acnemy Zitless patches with microdarts
 • Acnemy Zitless patches with microdarts
 • Acnemy Zitless patches with microdarts

Acnemy Zitless patches with microdarts

1.395 ден.
Производител: ACNEMY
Шифра на производ: 32035
Достапност: На залиха
Количина:

ACNEMY- ZITLESS-иновативни лепенки со микро-честички за третман на мозолчиња во рана фаза - 10 х0,65мг -6,5 мг-САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА/РЕТИНОЛ/ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА/НИАЦИНАМИД /ОЛИГОПЕПТИД-76

КАКО ДЕЛУВА:

 • Го таргетира проблематичното место на кожата, ги дистрибуира активните состојки и помага за побрзо залечување на третираното место
 • Ги таргетира воспаленијата на кожата
 • Ги прави мозолчињата невидливи и превентивно делува против ширење на истите

СОСТОЈКИ:

 • РЕТИНОЛ- својство да ја измазнува кожата
 • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА- длабинска хидратација и обновување на кожата
 • НИАЦИНАМИД- својства за обновување на кожата и својства за избледнување на дамките
 • ОЛИГОПЕПТИДИ-76-комбинација од амино киселини специјално развиени за кожа склона кон акни и митесери

ХИДРОКОЛОИДНА ОСНОВА-водоотпорна  и транспарентна заштитна основа, која го заштитува и прикрива мозолчето во текот на третманот

ЛЕПЛИВ ПРСТЕН-помага да се залепи на кожата, одржувајќи го местото хидрирано и заштитено, без ризик да се излизга од местото кое што се третира

САМО АКТИВИРАЧКИ ZITLESS МИКРО-ЧЕСТИЧКИ- Низата од микрочестичките кои се наоѓаат во лепенката, се разлеваат по проблематичниот слој на кожата и го таргетираат само воспалениот дел на кожата

НАЧИН НА УПОТРЕБА / НАВЕЧЕР И ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ

 1. Измијте го лицето со гел за миење и оставете целосно да се исуши
 2. Извадете ја лепенката од пакувањето, отстранете го заштитниот филм, но ВНИМАВАЈТЕ да не го допирате делот со микро-честичките
 3. Нанесете ја лепенката на таргетираното место и нежно притиснете одозгора неколку секунди
 4. Дозволете микрочестичките од лепенката да делуваат најмалку 2 часа, а најдобро е доколку можете да оставите да делува во текот на ноќта

ВНИМАНИЕ: ДОКОЛКУ СЕ ЈАВИ ЧУВСТВО НА ИРИТАЦИЈА ИЛИ НЕПРИЈАТНОСТ ПРЕСТАНЕТЕ СО УПОТРЕБА. ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА

Иновативни лепенки со микрочестички за третман на мозолчиња во рана фаза. Совршена комбинација од: салицилна киселина, ретинол, хијалуронска киселина, ниаци намид и олигопептид 76 10 Х 0,65мг

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ACNEMY Acnemy Zitless patches with microdarts ACNEMY- ZITLESS-иновативни лепенки со микро-честички за третман на мозолчиња во рана фаза - 10 х0,65мг -6,5 мг-САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА/РЕТИНОЛ/ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА/НИАЦИНАМИД /ОЛИГОПЕПТИД-76 КАКО ДЕЛУВА: Го таргетира проблематичното место на кожата, ги дистрибуира активните состојки и помага за побрзо залечување на третираното место Ги таргетира воспаленијата на кожата Ги прави мозолчиња.. Category: Product #: 32035 Regular price: 1.395 ден. 1.395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

 • 070 / 244 466
 • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341