Распродадено
CYS NOURISHING OILS: ARGAN OIL – SERUM

CYS NOURISHING OILS: ARGAN OIL – SERUM

136 ден.339 ден.
Шифра на производ: 101753
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Mароканско арган масло богато со омега масни киселини, витамин Е и линолеински киселини- комбинација која длабински прихранува, нежно хидратира и ги омекнува особено сувите делови на кожата. Го контролира излачувањето на себум и го одржува на балансирано ниво. Не ги затвора порите.

Начин на употреба:

Нанесете 4-5 капки масло наутро или навечер на чиста кожа, нежно масирајте додека не се апсорбира целосно

Состав:

Caprylic/ Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Coco – Caprylate/ Caprate, Tocopheryl Acetate, BHT.

ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА-СКЛОНА КОН АКНИ И МИТЕСЕРИ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

CYS NOURISHING OILS: ARGAN OIL – SERUM Mароканско арган масло богато со омега масни киселини, витамин Е и линолеински киселини- комбинација која длабински прихранува, нежно хидратира и ги омекнува особено сувите делови на кожата. Го контролира излачувањето на себум и го одржува на балансирано ниво. Не ги затвора порите. Начин на употреба: Нанесете 4-5 капки масло наутро или навечер на чиста кожа, нежно масирајте додека не се апсо.. Category: Product #: 101753 Regular price: 136 ден. 136 Available from: torba.mk