Распродадено
CYS EXFOLIATORS: ASCORBIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНГ за сите типови кожа
  • CYS EXFOLIATORS: ASCORBIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНГ за сите типови кожа

CYS EXFOLIATORS: ASCORBIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНГ за сите типови кожа

136 ден.339 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101623
Достапност: In Stock
Количина:

Аскорбинска киселина-Витамин Ц моќен антиоксиданс и најприроден ексфолијант кој нежно ги отстранува мртвите клетки, ја чисти кожата и одлично ја припрема за прихранување. Делува против стареење на кожата и ја прави свежа и сјајна.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со
прихранувачко масло или хидратантна крема.

Состав:

Aqua, Ascorbic Acid, Propylene Glycol, Triethanolamine, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether.

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: vitamin C, ascorbic acid

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele CYS EXFOLIATORS: ASCORBIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНГ за сите типови кожа Аскорбинска киселина-Витамин Ц моќен антиоксиданс и најприроден ексфолијант кој нежно ги отстранува мртвите клетки, ја чисти кожата и одлично ја припрема за прихранување. Делува против стареење на кожата и ја прави свежа и сјајна. Начин на употреба: Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со прихранува.. Category: Product #: 101623 Regular price: 136 ден. 136 Available from: torba.mk