Балзам за регенерација и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 335ml
  • Балзам за регенерација и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 335ml

Балзам за регенерација и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 335ml

279 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100022
Достапност: На залиха
Количина:

Балзамот KERAPLEX е наменет за обновување и заштита на косата од хемиски и термички третмани како што се боење, фенирање, исправување и стилизирање.


Активни состојки:

  • KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на ослабената коса
  • АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани
  • BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса

Со редовна употреба на балзамот, косата станува помека, флексибилна и се враќа на својот природен сјај.
За подобри резултати, се препорачува употреба на балзамот во комбинација со другите производи од колекцијата KERAPLEX.

 

  • Откако ќе ја измиете косата со шампон Кераплекс 3Д, нанесете балзам рамномерно по целата должина на косата и масирајте го скалпот
  • Оставете да делува 5-7 минути
  • Исплакнете ја косата темелно со вода

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycenn, Polyquatemium-44, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Eet, Zea Mays, Starch, Guar Hvdroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Hydrolyzed Adansonia Digitata Seed Extract, Polydimethylsiloxane, Silicone Quatemium-16, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Ceteareth-20, Glyceryl, Stearate, Phenoxyethanol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, BHT.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Балзам за регенерација и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 335ml Балзамот KERAPLEX е наменет за обновување и заштита на косата од хемиски и термички третмани како што се боење, фенирање, исправување и стилизирање. Активни состојки: KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на ослабената коса АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса Со редовна употреба на балзамот, ко.. Category: Product #: 100022 Regular price: 279 ден. 279 Available from: torba.mk