Распродадено
BI-PHASE MICELLAR WATER with ARGAN OIL MAKE UP REMOVER 300ml

BI-PHASE MICELLAR WATER with ARGAN OIL MAKE UP REMOVER 300ml

389 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 102743
Достапност: In Stock
Количина:

Двофазна мицеларна вода со арганово масло за отстранување шминка од: лице, очи и усни. Чисти и смирува. Одговара на сите типови кожа.

Богатата двофазна мицеларна вода ги комбинира својствата на луксузното арганово масло кое ги отстранува нечистотиите, вишокот себум, дури и водоотпорната шминка, а прочистувачката мицеларна вода длабински чисти и ја смирува кожата. 

Употреба: Добро протресете пред употреба за да се измешаат двете течности. Нанесете поголема количина на памукче. Нежно отстранете ја шминката и нечистотиите од лицето, очите и усните.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Ако се појави непријатност, прекинете ја употребата на производот.

Состојки: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Dicaprylyl Ether, Olea Europaea Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Bht.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele BI-PHASE MICELLAR WATER with ARGAN OIL MAKE UP REMOVER 300ml Двофазна мицеларна вода со арганово масло за отстранување шминка од: лице, очи и усни. Чисти и смирува. Одговара на сите типови кожа. Богатата двофазна мицеларна вода ги комбинира својствата на луксузното арганово масло кое ги отстранува нечистотиите, вишокот себум, дури и водоотпорната шминка, а прочистувачката мицеларна вода длабински чисти и ја смирува кожата.  Употреба: Добро протресете .. Category: Product #: 102743 Regular price: 389 ден. 389
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341