COSMETIC COCONUT BUTTER 100% PURE

COSMETIC COCONUT BUTTER 100% PURE

199 ден.258 ден.
Потребни наградни поени: 219
Производител: Institut Organica
Шифра на производ: AU 17-600
Достапност: На залиха
Количина:

Козметички 100% природен, рафиниран путер од кокос, за сите типови кожа. Природен фактор за заштита од ултравиолетови сончеви зраци (SPF 4)- 200 мл


Кокосовиот путер има големо омекнувачко и хранливо дејство врз кожата и големо хранливо дејство во случај на сува коса. Дава огромен сјај на косата и ја враќа виталноста и еластичноста на влакното.

Како средство за нега на кожата може да го користите на повеќе начини и тоа:

- како замена за крем околу очи;
- како замена за крем за лице;
- како замена за крем за тело;


Видно ја омекнува кожата и помага во намалувањето на борите на лицето и околу очите и кожата веднаш го впива (сепак ова е различно кај секого затоа што ниеден од нас не реагира комплетно исто на иста состојка).

Како средтсво за косата може да го корстите на следниве начини:

- како третман за сува коса пред миењето;
- како третман за стајлинг на косата само на врвовите (многу мала количина на веќе измиена влажна или сува коса);
- како третман за скалп со првут (во овој случај се нанесува пред секое миење само на темето на главата и се држи околу 30 мин).

Исто така овој производ ноже да го користите и како:


- балзам за нега на усните;
- средтсво за нега на трепките;
- отстранувач на шминка 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Institut Organica COSMETIC COCONUT BUTTER 100% PURE Козметички 100% природен, рафиниран путер од кокос, за сите типови кожа. Природен фактор за заштита од ултравиолетови сончеви зраци (SPF 4)- 200 мл Кокосовиот путер има големо омекнувачко и хранливо дејство врз кожата и големо хранливо дејство во случај на сува коса. Дава огромен сјај на косата и ја враќа виталноста и еластичноста на влакното. Како средство за нега на кожата може да го кор.. Category: Product #: AU 17-600 Regular price: 199 ден. 199 Available from: torba.mk