Daily Moisturiser Cream Vegan&Organic - ДНЕВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 50ml
  • Daily Moisturiser Cream Vegan&Organic - ДНЕВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 50ml

Daily Moisturiser Cream Vegan&Organic - ДНЕВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 50ml

333 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101760
Достапност: На залиха
Количина:

Комбинацијата од 100% природни: масло од овес, чиа екстракт и киноа екстракт, не само што ја измазнуваат кожата, туку ја хидратираат и го одржуваат хидро балансот на оптимално ниво, како на површината на кожата, така и во внатрешните слоеви на кожата. Изобилството од Омега 3, Омега 6, вит. Ц и Е, и други значајни антиоксидативни состојки, ја штитат кожата од надворешни загадувачи, како и УВ зраци.

СостојкиAqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Avena Sativa Kernel Oil, Glycol Cetearate, Sodium Hyaluronate, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Salvia Hispanica (Chia) Seed Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Phenoxyethanol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Daily Moisturiser Cream Vegan&Organic - ДНЕВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 50ml Комбинацијата од 100% природни: масло од овес, чиа екстракт и киноа екстракт, не само што ја измазнуваат кожата, туку ја хидратираат и го одржуваат хидро балансот на оптимално ниво, како на површината на кожата, така и во внатрешните слоеви на кожата. Изобилството од Омега 3, Омега 6, вит. Ц и Е, и други значајни антиоксидативни состојки, ја штитат кожата од надворешни загадувачи, како и УВ зраци... Category: Product #: 101760 5 1 5 stars, based on 3 reviews Regular price: 333 ден. 333
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341