Dr. Richards Organic Foam with natural extracts 150ml

Dr. Richards Organic Foam with natural extracts 150ml

335 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902007
Достапност: На залиха
Количина:

ORGANIC FOAM with natural extracts all skin types

ОРГАНСКА ПЕНА за миење лице за сите типови кожа. Длабинско чистење на кожата, отстранување на најситните нечистотии, вишокот себум, неутрализирање на бактериите.

Уникатниот природен, органски комплекс од екстракти од гипсофила, полимниа од групата сончогледи, како и екстракт од памуков цвет, ја хидратира и омекнува кожата, ја освежува, смирува и заштитува од надворешни влијанија.

БЕЗ АЛКОХОЛ, па може да се користи и на регијата околу очи. 

 

Состав: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocomidoprpyl Betaine, Glycerin, Laureth-5, Carboxylate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Gypsophyla Paniculata Root Extract, Polymnia Sonchifolia Root Juice Maltodextrin, Saponaria Officinalis Root/ Leaf Extract,Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Revuele Dr. Richards Organic Foam with natural extracts 150ml ORGANIC FOAM with natural extracts all skin types ОРГАНСКА ПЕНА за миење лице за сите типови кожа. Длабинско чистење на кожата, отстранување на најситните нечистотии, вишокот себум, неутрализирање на бактериите. Уникатниот природен, органски комплекс од екстракти од гипсофила, полимниа од групата сончогледи, како и екстракт од памуков цвет, ја хидратира и омекнува кожата, ја освежува, смиру.. Category: Product #: 902007 Regular price: 335 ден. 335 Available from: torba.mk