Распродадено
CYS EXFOLIATORS: GLYCOLIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНИГ ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ
  • CYS EXFOLIATORS: GLYCOLIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНИГ ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

CYS EXFOLIATORS: GLYCOLIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНИГ ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

136 ден.339 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101609
Достапност: In Stock
Количина:

Најчесто користена алфа-хидрокси киселина (AHA), со најмали молекули за брзо пенетрирање и брза ексфолијација, чистење на порите и превентивно дејство против појава на акни и митесери. 

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со
прихранувачко масло или хидратантна крема.

Состав

Aqua, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Potassium Hydroxide, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether.

ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele CYS EXFOLIATORS: GLYCOLIC ACID-Peeling Solution-ПИЛИНИГ ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ Најчесто користена алфа-хидрокси киселина (AHA), со најмали молекули за брзо пенетрирање и брза ексфолијација, чистење на порите и превентивно дејство против појава на акни и митесери.  Начин на употреба: Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со прихранувачко масло или хидратантна крема. Состав:  .. Category: Product #: 101609 Regular price: 136 ден. 136 Available from: torba.mk