HADA LABO WHITE WHITE MOISTURIZING SHEET MASK sachet

HADA LABO WHITE WHITE MOISTURIZING SHEET MASK sachet

190 ден.
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 45133
Достапност: На залиха
Количина:

Хидратантна маска за лице со СУПЕР Хијалуронска киселина совршена комбинанација од 3 типа хијалуронска киселина, која инстантно продира дури во подлабоките слоеви на кожата и го активира и стимулира и  природ-ниот процес на хидратација. Идеален за помлада кожа.

Состав :water, butylene glycol, glycerin, BHT, caprylic/capric triglyceride, carbomer, dipropylene glycol, disodium EDTA, hydrolyzed collagen (marine), hydrolyzed hyaluronic acid, hydrolyzed soy protein, hydroxyethylcellulose, iodopropynyl butylcarbamate, methylisothiazolinone, PEG-20 sorbitan isostearate, PPG-10 methyl glucose ether, sodium acetylated hyaluronate, sodium chloride, sodium hyaluronate, tocopherol, triethanolamine

Moisturizing Facial Sheet Mask

Japanese facial sheet mask saturated with an entire bottle of a beneficial serum* containing three types of hyaluronic acid – SUPER HYALURONIC ACIDTM. Deeply moisturises, revives, and smooths the skin.

Suitable for sensitive skin.

*20 ml of serum

Directions to use:

  • Open the foil packet and unfold the mask. Position the eye, nose and mouth openings as you gently press the mask to your face.
  • Leave on for 15 minutes. Gently remove. Do not rinse - pat excess serum into the skin.
  • Recommended use: 1-3 times per week for best results.
Moisturizing Facial Sheet Mask

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Hada Labo Tokyo HADA LABO WHITE WHITE MOISTURIZING SHEET MASK sachet Хидратантна маска за лице со СУПЕР Хијалуронска киселина совршена комбинанација од 3 типа хијалуронска киселина, која инстантно продира дури во подлабоките слоеви на кожата и го активира и стимулира и  природ-ниот процес на хидратација. Идеален за помлада кожа. Состав :water, butylene glycol, glycerin, BHT, caprylic/capric triglyceride, carbomer, dipropylene glycol, disodium EDTA, hydrolyzed co.. Category: Product #: 45133 Regular price: 190 ден. 190 Available from: torba.mk