HYDRALIFT HYALURON Day Cream- Fluid 50ml

HYDRALIFT HYALURON Day Cream- Fluid 50ml

171 ден.245 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902410
Достапност: На залиха
Количина:

Лесна текстура, огромна кол. на комбинација од два типа хијалуронска киселина за интензивна длабинска хидратантна акција,измазнување на површината на кожата, лифтинг на површинските слоеви на епидермисот, одржување на хидро-балансот на совршено ниво, подобрување на еластичноста и свеж младешки сјај. УВ комплексот одлично ја штити кожата од УВ зраците. Одличен како подлога за шминка

Употреба: ден 

  • На чисто и суво лице, нанесувајте мала количина крем на лицето, вратот и деколтето секое утро
  • Избегнувајте го регионот околу очите
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Пред да нанесете шминка, оставете го кремот на лицето 5 минути додека не се апсорбира целосно

Состав : Aqua, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cyclopentasiloxan, Caprylic/Capryc Triglyceride, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sodium Hyaluronate, Polydimethylsiloxane, Phenoxyethanol, Olea Europaea Oil, Maris Aqua, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Triethanolamine, Allantoine, BHT

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele HYDRALIFT HYALURON Day Cream- Fluid 50ml Лесна текстура, огромна кол. на комбинација од два типа хијалуронска киселина за интензивна длабинска хидратантна акција,измазнување на површината на кожата, лифтинг на површинските слоеви на епидермисот, одржување на хидро-балансот на совршено ниво, подобрување на еластичноста и свеж младешки сјај. УВ комплексот одлично ја штити кожата од УВ зраците. Одличен како подлога за шминка Употреба: де.. Category: Product #: 902410 Regular price: 171 ден. 245
171
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341