HYDRALIFT HYALURON Night Cream- Fluid 50ml

HYDRALIFT HYALURON Night Cream- Fluid 50ml

171 ден.245 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902427
Достапност: На залиха
Количина:

Интензивен хидратантен крем на база на хијалуронска киселина за интензивно прихранување, хидратирање и подмладување на кожата. Ја релаксира кожата во текот на ноќта, делува во сите слоеви на кожата, со што го елиминира чувството на затегнатост, црвенило и иритација Го одржува хидро балансот на идеално ниво кај сите типови кожа.

Употреба: ноќ   

  • На чисто и суво лице, нанесувајте мала количина крем на лицето, вратот и деколтето секое утро
  • Избегнувајте го регионот околу очите
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Пред да нанесете шминка, оставете го кремот на лицето 5 минути додека не се апсорбира целосно

​Состав : Aqua, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capryc Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Polymethylsiloxane, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Allantoin, BHT.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele HYDRALIFT HYALURON Night Cream- Fluid 50ml Интензивен хидратантен крем на база на хијалуронска киселина за интензивно прихранување, хидратирање и подмладување на кожата. Ја релаксира кожата во текот на ноќта, делува во сите слоеви на кожата, со што го елиминира чувството на затегнатост, црвенило и иритација Го одржува хидро балансот на идеално ниво кај сите типови кожа. Употреба: ноќ    На чисто и суво лице, нанесувајте мала колич.. Category: Product #: 902427 Regular price: 171 ден. 245
171
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341