Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml
  • Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml

Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml

179 ден.259 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100268
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА РЕГИЈАТА ОКОЛУ ОЧИ Ја регенерира чувствителната кожа околу очите, делува на тенките линии околу очите и овозможува многу силна 24 часовна хдратација со што се спречува појава на темни подочници, како и предвремено стареење на кожата во таа регија. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер

  • Нанесете тенок слој крем на пределот околу очите со нежни кружни движења​
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Користете го кремот наутро и навечер
  • После целосна апсорпција на кремот, нанесете шминка на лицето

 Употреба: ден ноќ 

 

​Состав : Aqua, Glycerin, Betaine, Ethylohexyl Stearate, Cetearyi Alcohol, Xanthan Gum, Hydrolyzed Vegetable Protein, Serine, Argenine, Proline, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Butyrospermum Parkii (Shea)Butter, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanlamine, Parfum, Disodium EDTA, BHT, Hexyl Cinnemal

 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Интензивна хидратантна крема за регијата окулу очи REVUELE Hydra Therapy 25ml ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА РЕГИЈАТА ОКОЛУ ОЧИ Ја регенерира чувствителната кожа околу очите, делува на тенките линии околу очите и овозможува многу силна 24 часовна хдратација со што се спречува појава на темни подочници, како и предвремено стареење на кожата во таа регија. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер Нанесете тенок слој крем на пределот околу.. Category: Product #: 100268 Regular price: 179 ден. 179 Available from: torba.mk