JUST Daily Sun Shield 30ml
  • JUST Daily Sun Shield 30ml
  • JUST Daily Sun Shield 30ml

JUST Daily Sun Shield 30ml

435 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103030
Достапност: На залиха
Количина:

DAILY SUN SHIELD UVB+UVA FILTERS SPF50+  WITH HYALURONIC ACID Лесен мултифункционален дневен крем за лице: спречува предвремено стареење на кожата предизвикано од УВА зраците + спречува појава на изгореници и флеки на лицето кои ги предизвикуваат УВБ зраците, а хијалуронската киселина ја хидратира, смирува и омекнува кожата. Нежната текстура со пријатен мирис, брзо се впива, не остава мрсни таги, ја прави кожата свиленкасто кадифена на допир. Одличен крем како подлога за шминка. Одговара на сите типови кожа

 

Како се користи: Пред да излезете на сонце, нанесете соодветна количина на претходно исчистено лице. Не го заборавајте и вратот. За целосна заштита, нанесете од производот неколку пати во денот, особено после потење. Избегнувајте контакт со очи.  

Состојки: Water / Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Diisopropyl Adipate, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycol Cetearate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Limonene, Anise Alcohol.

Внимание: Дури и кога користите заштита, избегнувајте директна изложеност на сонце за да спречите сериозни здравствени проблеми. Можна е индивидуална нетолеранција на некои од состојките. Пред употреба препорачуваме тест за алергија.

 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Daily Sun Shield 30ml DAILY SUN SHIELD UVB+UVA FILTERS SPF50+  WITH HYALURONIC ACID Лесен мултифункционален дневен крем за лице: спречува предвремено стареење на кожата предизвикано од УВА зраците + спречува појава на изгореници и флеки на лицето кои ги предизвикуваат УВБ зраците, а хијалуронската киселина ја хидратира, смирува и омекнува кожата. Нежната текстура со пријатен мирис, брзо се впива, не остава мрсни таги, .. Category: Product #: 103030 5 1 5 stars, based on 3 reviews Regular price: 435 ден. 435
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341