Маска за оштетена коса REVUELE Total Repair 500ml

Маска за оштетена коса REVUELE Total Repair 500ml

389 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902083
Достапност: На залиха
Количина:

Маската збогатена со кератин и хијалуронска киселина е наменета за регенерација на оштетена, кршлива и сува коса.

 

Кератин е природен протеин и е важен елемент за  структурата на косата. Соодветна количина на кератин обезбедува регенерација на структурата на косата од корените до врвовите, ја зголемува хранливоста,ја зацврстува бојата на фарбаната  коса и спречува сушење и кршење на влакното. Кератинот ја премачкува косата со заштитен слој и продира длабоко во косата, неутрализирајќи го оштетувањето и ја прави косата повеќе свиленкаста и полесна за чешлање.

 

Хијалуронска киселина е активна состојка која има регенерирачки и зајакнувачки ефект врз структурата на косата и скалпот,а истовремено ја негува. Кога се третира со хијалуронска киселина, косата добива силен навлажнувачки третман, кој го нормализира балансот на влагата и и дава еластичност на косата. Благодарение на оваа акција, појавата на испукани врвови е елиминирана, а косата станува сјајна и лесна за обликување.

 

  • Нанесете ја маската на влажна коса, од корените до краевите
  • Оставете ја маската 5 минути
  • Исплакнете ја косата темелно со вода

Состав ; Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Glyceryl Stearate, Sodium Hyalurinate, Prunus Amigdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, PPG-3 Caprylyl Ether, Parfum, Citric Acid, BHT.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Маска за оштетена коса REVUELE Total Repair 500ml Маската збогатена со кератин и хијалуронска киселина е наменета за регенерација на оштетена, кршлива и сува коса.   Кератин е природен протеин и е важен елемент за  структурата на косата. Соодветна количина на кератин обезбедува регенерација на структурата на косата од корените до врвовите, ја зголемува хранливоста,ја зацврстува бојата на фарбаната  коса и спречува сушење и кршење на влакнот.. Category: Product #: 902083 Regular price: 389 ден. 389 Available from: torba.mk