Распродадено
Маска за регенерирање и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 300ml
  • Маска за регенерирање и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 300ml

Маска за регенерирање и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 300ml

289 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100039
Достапност: In Stock
Количина:

KERAPLEX маската е наменета за регенерирање на косата по хемиски и термички третмани, како што се боење,фенирање,исправување и стилизирање.


Активни состојки:

  • KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на ослабената коса
  • АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани
  • BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса

Маската ја обновува структурата на косата и и дава природен сјај.
Ефектите на маската се видливи по 3 нанесување.
За подобри резултати, се препорачува маската да се користи во комбинација со другите производи од колекцијата KERAPLEX .

 

  • Нанесете ја маската од корените до врвовите и рамномерно распоредете ја по целата должина на косата
  • Масажа на скалпот
  • Оставете да делува 5-7 минути, а потоа исплакнете ја косата темелно со вода
  • Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Polydymethysiloxane, Hydrolyzed Ceratonia Silaiqua Seed Extract, Zea Mays Starch,  Guar Hydroxypyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Phospholipids, Gycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Hydrolyzed Adansonia Digitala Seed Extract, Ceteareth-20, Silicone Quaternium-16, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Phenoxyethanol, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Citric Acid, BHT.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Маска за регенерирање и обновување на косата REVUELE Keraplex 3D 300ml KERAPLEX маската е наменета за регенерирање на косата по хемиски и термички третмани, како што се боење,фенирање,исправување и стилизирање. Активни состојки: KERATRIX - обезбедува заштита и обновување на ослабената коса АМИСОЛ ТРИО - го штити скалпот од хемиски и термички третмани BAOBAB TEIN – ја регенерира кршливата и оштетена коса Маската ја обновува структурата на косата и .. Category: Product #: 100039 Regular price: 289 ден. 289 Available from: torba.mk