Маска за стимулирање на раст на косата REVUELE Hot Therapy 500ml

Маска за стимулирање на раст на косата REVUELE Hot Therapy 500ml

389 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 904230
Достапност: На залиха
Количина:

Маска за забрзан раст на косата збогатена со екстракт од црвен пипер од кајан Има ефект на затоплување на скалпот, што ги буди заспаните фоликули на косата.

Маската ефикасно го штити коренот на косата и ја зајакнува косата од самиот корен. Интензивно го хидрира фоликулот на косата, правејќи ја косата посилна, еластична и сјајна. Комплетно природниот билен комплекс ги подобрува ефектите на третманот и не содржи конзерванси кои имаат негативен ефект врз косата. Маската не ја обојува косата и не остава траги.

Маската содржи KERATRIX , природна состојка за регенерирање која помага во заштитата на косата од оштетување предизвикано од механички, термички или хемиски третмани. Бавното распаѓање на оваа состојка обезбедува подолг ефект со долгорочни позитивни ефекти.

Со редовна употреба на маската, косата станува појака и посјајна, појавата на испукани врвови се намалува, а косата станува полесна за стилизирање.

  • Нанесете ја маската на влажна коса и скалпот
  • Ефектот на затоплување започнува во рок од 1 минута по нанесувањето
  • Оставете ја маската на вашата коса 10 минути, а потоа исплакнете со топла вода
  • За најдобри резултати, се препорачува да се користи маската 2-3 пати неделно за период од 1 до 2 месеци

Состав : Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Hydrolyzed Ceratonia,Siliqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Keratin, Phenoxyethanol,Disodium EDTA , Parfum, Sodium Benzoate, Potassium, Sorbate, Citric Acid, Vanilyl Butyl Ether, Capsicum Frutescens Resin i Linalool.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Маска за стимулирање на раст на косата REVUELE Hot Therapy 500ml Маска за забрзан раст на косата збогатена со екстракт од црвен пипер од кајан . Има ефект на затоплување на скалпот, што ги буди заспаните фоликули на косата. Маската ефикасно го штити коренот на косата и ја зајакнува косата од самиот корен. Интензивно го хидрира фоликулот на косата, правејќи ја косата посилна, еластична и сјајна. Комплетно природниот билен комплекс ги подобрува ефектите на тре.. Category: Product #: 904230 Regular price: 389 ден. 389 Available from: torba.mk