Маска за волумен на косата REVUELE 500ml

Маска за волумен на косата REVUELE 500ml

389 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902090
Достапност: На залиха
Количина:

Маската, збогатена со аргинин, Д-пантенол и комплексот Баикапил, е наменета за тенка и кршлива коса без волумен.

  • Аргинин - го стимулира растот и густината на косата, намалувајќи го опаѓањето на косата
  • Д-пантенол - интензивно ја храни косата, формирајќи оптимална pH рамнотежа на скалпот и ги неутрализира штетните ефекти на тврдата вода, исто така делува како хидрантно средство, ја зголемува циркулацијата на крвта и промовира имплементација на хранливи материи во косата и скалпот
  • Комплекс BAICAPIL - обезбедува зголемена ефикасност на хранливи материи.

 

  • Нанесете ја маската на влажна коса, од корените до врвовите
  • Оставете  да делува 5 минути
  • Исплакнете ја косата темелно со вода

 

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, PPG-3 Caprylyl Ether, Propanediol, Arginine, Lactic Acid, Glycine Soja Germ Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Sodium Benzoate, Gluconate, Calcium Gluconate, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Маска за волумен на косата REVUELE 500ml Маската, збогатена со аргинин, Д-пантенол и комплексот Баикапил, е наменета за тенка и кршлива коса без волумен. Аргинин - го стимулира растот и густината на косата, намалувајќи го опаѓањето на косата Д-пантенол - интензивно ја храни косата, формирајќи оптимална pH рамнотежа на скалпот и ги неутрализира штетните ефекти на тврдата вода, исто така делува како хидрантно средство, ја зголемува.. Category: Product #: 902090 Regular price: 389 ден. 389 Available from: torba.mk