Маска за зајакнување на косата REVUELE Argan Oil Therapy 500ml

Маска за зајакнување на косата REVUELE Argan Oil Therapy 500ml

409 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902076
Достапност: На залиха
Количина:

Маска збогатена со макадамија, шеа путер, мешавина на масло од арган и кокос, наменета за зајакнување на косата.
Овие состојки активно и интензивно го негуваат скалпот, го штитат од сушење, спречувајќи појава на првут.

  • Аргановото масло - содржи 80% незаситени масни киселини, вклучувајќи олиго линолеинска киселина и омега киселини 6 и 9, антиоксиданти и витамини А, Е и Ф
  • Маслото од макадамија е богато со микронутриенти и витамини Е и Б , ефикасно ја зајакнува структурата на сувата коса, стимулира длабока регенерација на хемиски третираната коса и го храни скалпот.
  • Кокосово масло - ја враќа природната сила на косата,и дава сјаен и здрав изглед, ја зголемува мекоста и еластичноста на косата,го  спречува кршењето на влакното и појава на испукани врвови
  • Путер од шеа - ја регенерира и храни косата и скалпот, ја стимулира синтезата на колаген, што е природен УВ-филтер, ја штити косата од негативни надворешни влијанија, спречува сушење,кршење на влакното на косата и перутање на скалпот

 

  • Нанесете ја маската на влажна коса, од корените до краевите
  • Оставете ја маската 5 минути
  • Исплакнете ја косата темелно со вода

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Silicone Quaternium-16, Undeceth-5, Phenoxyethanol, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Coconut Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil, Disodium EDTA, Parfum, CI 77891 (and) CI77491 (and) Mica (and) Triethoxycaprylylsilane, CI 19140, CI 16255, CI 28440.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Маска за зајакнување на косата REVUELE Argan Oil Therapy 500ml Маска збогатена со макадамија, шеа путер, мешавина на масло од арган и кокос, наменета за зајакнување на косата. Овие состојки активно и интензивно го негуваат скалпот, го штитат од сушење, спречувајќи појава на првут. Аргановото масло - содржи 80% незаситени масни киселини, вклучувајќи олиго линолеинска киселина и омега киселини 6 и 9, антиоксиданти и витамини А, Е и Ф Маслото од макадам.. Category: Product #: 902076 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 409 ден. 409
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341