Маска за заштита и сјај на фарбана коса REVUELE Color Gloss&Protect 500ml

Маска за заштита и сјај на фарбана коса REVUELE Color Gloss&Protect 500ml

409 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902106
Достапност: На залиха
Количина:

Маската збогатена со течна свила и 3Д силикони е наменета за нега, заштита и зголемување на сјајот на обоената коса. Маската има ламинирачки ефект што подразбира целосно регенерирање на влакното, по што косата станува мазна и свиленкаста.

 

Течна свила  - свилен пептид или хидролизиран протеин од свила, добиен од лушпата на ларвата свиленкоса, преку процес на алкална хидролиза. Како површински активна компонента, продира во длабоките слоеви на скалпот, ја храни и ја хидрира косата. Течната свила формира надворешен слој на површината на косата, го разубавува нејзиниот изглед,и дава сјај, висок сјај и заштита од штетни надворешни влијанија

 

3-Д силиконите -   се сметаат за идеални за волумен и сјај, ја негуваат косата внатре и надвор, правејќи ја мазна, еластична и отпорна на кршење. Косата добива заштита од штетните надворешни фактори, агресивни третмани (вклучително и оштетување при стилизирање на косата со топлина). Оваа состојка го олеснува чешлањето, не ја прави косата тешка, ги затвора и ги исправа оштетените делови на косата и ја враќа во живот нејзината оштетена структура

 

  • Нанесете на влажна коса по целата должина и врвовите
  • Оставете да делува 5 минути
  • Исплакнете темелно со вода

Состав : Аqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Laureth-9, Glycerin, Hydrolized Silk, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Маска за заштита и сјај на фарбана коса REVUELE Color Gloss&Protect 500ml Маската збогатена со течна свила и 3Д силикони е наменета за нега, заштита и зголемување на сјајот на обоената коса. Маската има ламинирачки ефект што подразбира целосно регенерирање на влакното, по што косата станува мазна и свиленкаста.   Течна свила  - свилен пептид или хидролизиран протеин од свила, добиен од лушпата на ларвата свиленкоса, преку процес на алкална хидролиза. Како површинс.. Category: Product #: 902106 Regular price: 409 ден. 409
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341