REVOX JUST NIACINAMIDE 10%
  • REVOX JUST NIACINAMIDE 10%
  • REVOX JUST NIACINAMIDE 10%

REVOX JUST NIACINAMIDE 10%

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101364
Достапност: На залиха
Количина:

Just Niacinamide 10% 30мл Серум за хидратација на лицето

Серум за хидратација на лице со ниацинамид - витамин Б3 кој помага телото и кожата да останат здрави. Помага во намалувањето на видливоста на недостатоците на кожата, го регулира лачењето на себум и ја прави кожата хидрирана. Ја зајакнува природната бариера на кожата, ја спречува загубата на вода и ја штити кожата од надворешни влијанија и иритација.

Производот е совршен за  сува, груба и нерамна текстура на кожата.

Погоден за сите типови кожа.
Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

Комбинирајте со Revox Just: Хијалуронска киселина, витамин Ц и кофеин.

Доколку се користи во комбинација со JUST витамин Ц, треба да се примени во спротивниот дел од денот за да се избегнат несакани ефекти.

 

Употреба: ден ноќ 

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција кон производот. Ако се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: AQUA, NIACINAMIDE, PROPYLENE GLYCOL, ZINC CITRATE, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, DISODIUM EDTA.

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Coenzyme Q10

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%

JUST Peptides 10%

JUST Squalane

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Niacinamide 10%

JUST Blend Oil

JUST Peptide

JUST Squalane

ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА/КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ, МОЗОЛЧИЊА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Niacinamide 10%

JUST Squalane

JUST AHA Acids 30%

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX REVOX JUST NIACINAMIDE 10% Just Niacinamide 10% 30мл Серум за хидратација на лицето Серум за хидратација на лице со ниацинамид - витамин Б3 кој помага телото и кожата да останат здрави. Помага во намалувањето на видливоста на недостатоците на кожата, го регулира лачењето на себум и ја прави кожата хидрирана. Ја зајакнува природната бариера на кожата, ја спречува загубата на вода и ја штити кожата од надворешни влијанија .. Category: Product #: 101364 5 1 5 stars, based on 4 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk