Распродадено
Novaclear HYDRO Day Cream - Лесен хидратантен дневен крем за лице
  • Novaclear HYDRO Day Cream - Лесен хидратантен дневен крем за лице

Novaclear HYDRO Day Cream - Лесен хидратантен дневен крем за лице

319 ден.798 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 81353
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Лесен хидратантен дневен крем за лице со 10% лесни молекули хијалуронска киселина. Ја подобрува еластичноста на дехидрираната коажа, а дополнителните состојки: Витамин Е, пантенол, екстракти од ориз, зелен чај и дива роза, успешно се борат против првите знаци на стареење, надворешните загадувачи и спречуваат иритација на кожата.

Начин на употреба: 

Користете го секое утро на исчистена кожа, на лицето и деколтето. Се препорачува за сите типови на кожа, особено за дехидрирана кожа, а исто така и по третирање на кожата со дерматолошки третмани. Производот е дерматолошки тестиран.

Состојки: Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-38, Rosa Canina Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Oryza Sativa Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Trehalose, Urea, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear HYDRO Day Cream - Лесен хидратантен дневен крем за лице Лесен хидратантен дневен крем за лице со 10% лесни молекули хијалуронска киселина. Ја подобрува еластичноста на дехидрираната коажа, а дополнителните состојки: Витамин Е, пантенол, екстракти од ориз, зелен чај и дива роза, успешно се борат против првите знаци на стареење, надворешните загадувачи и спречуваат иритација на кожата. Начин на употреба:  Користете го секое утро на исчистена кожа, .. Category: Product #: 81353 Regular price: 319 ден. 798
319
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341