Распродадено
NOVACLEAR HYDRO Eye Cream - Kрем за околу очи за дехидрирана кожа 15ml
  • NOVACLEAR HYDRO Eye Cream - Kрем за околу очи за дехидрирана кожа 15ml

NOVACLEAR HYDRO Eye Cream - Kрем за околу очи за дехидрирана кожа 15ml

385 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 81360
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Свиленкасто мазен крем за регијата околу очи за дехидрирана кожа со 10% лесни молекули хијалуронска киселина за интензивна длабинска хидратација и подобрување на еластичноста на нежната кожа околу очите.

Засилен ао витамини А и Е, масло од арган и макадамија за прихранување и превентивно дејство против стареење на кожата, екстракти од арника и зелен чај за намалена видливост на изразени подочници, пантенол и алантоин за мазна и нежна кожа.

Состојки: Aqua, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Olus Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Panthenol, Allantoin, Urea, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Cyclohexasiloxane, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Disodium EDTA , Triethanolamine, Parfum.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

NovaClear NOVACLEAR HYDRO Eye Cream - Kрем за околу очи за дехидрирана кожа 15ml Свиленкасто мазен крем за регијата околу очи за дехидрирана кожа со 10% лесни молекули хијалуронска киселина за интензивна длабинска хидратација и подобрување на еластичноста на нежната кожа околу очите. Засилен ао витамини А и Е, масло од арган и макадамија за прихранување и превентивно дејство против стареење на кожата, екстракти од арника и зелен чај за намалена видливост на изразени подочни.. Category: Product #: 81360 Regular price: 385 ден. 385
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341