Распродадено
NOVACLEAR REDLESS Soothing Micellar Water - Смирувачка мицеларна вода 400ml
  • NOVACLEAR REDLESS Soothing Micellar Water - Смирувачка мицеларна вода 400ml

NOVACLEAR REDLESS Soothing Micellar Water - Смирувачка мицеларна вода 400ml

319 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 83692
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Смирувачка мицеларна вода за oтстранување на остатоците од шминка и нечистотиите од кожата. Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа. Збогатена со екстракти од ленено семе и пантенол ја засилува хидратацијата на кожата, ја смирува и остава кожата освежена и мека.

СостојкиAqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine,
Capryl/Capramidopropyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Parfum

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear NOVACLEAR REDLESS Soothing Micellar Water - Смирувачка мицеларна вода 400ml Смирувачка мицеларна вода за oтстранување на остатоците од шминка и нечистотиите од кожата. Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа. Збогатена со екстракти од ленено семе и пантенол ја засилува хидратацијата на кожата, ја смирува и остава кожата освежена и мека. Состојки: Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, .. Category: Product #: 83692 Regular price: 319 ден. 319
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341