Распродадено
NOVACLEAR REDLESS Soothing Night Cream - Прихранувачки ноќен крем 50ml
  • NOVACLEAR REDLESS Soothing Night Cream - Прихранувачки ноќен крем 50ml

NOVACLEAR REDLESS Soothing Night Cream - Прихранувачки ноќен крем 50ml

319 ден.798 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 83715
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Прихранувачки ноќен крем за проблематична кожа, склона кон црвенило, чешање и перутање.Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа и ја намалува видливоста на црвенилото + масла од арган и бадем за длабинско прихранување и мека и мазна кожа. Пантенол и ниацинамид за смирување на иритираната кожа и дополнителна хидратација.

Состојки

Aqua, Propylene Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate, Arctium Lappa Root Extract, Aesculus Hippocastanum Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Arnica Montana Flower Extract, Panthenol, Niacinamide, Potassium Azeloyl Diglycinate, Allantoin, Argania Spinosa Kernel Oil, Olus Oil, Beeswax, Glyceryl Palmitate/Stearate, Paraffin, Stearic Acid, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear NOVACLEAR REDLESS Soothing Night Cream - Прихранувачки ноќен крем 50ml Прихранувачки ноќен крем за проблематична кожа, склона кон црвенило, чешање и перутање.Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа и ја намалува видливоста на црвенилото + масла од арган и бадем за длабинско прихранување и мека и мазна кожа. Пантенол и ниацинамид за смирување на иритираната кожа и дополнителна хидратација. Состојки:  Aqua, Propy.. Category: Product #: 83715 Regular price: 319 ден. 798
319
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341