Novaclear Whitening Day Cream 50+Spf
  • Novaclear Whitening Day Cream 50+Spf

Novaclear Whitening Day Cream 50+Spf

1.736 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 37540
Достапност: На залиха
Количина:

WHITENING Day Cream 50+SPF-Крем за лице со фактор на заштита 50+. Заштитува и од УВА/УВБ радијација, кои се главните причинители за хиперпигментација на кожата, како и стареење. Алфа арбутин помага да се минимизира видливоста на дамките и да и даде сјајни ефекти на кожата, а витаминот Е го намалува ризикот од штетните ефекти од ултравиолетовите-УВ зраци, со што се успорува процесот на стреење на кожата 50 мл.

PROPERTIES
Whitening Day Cream with an active Alpha Arbutin for skin brightening and diminishing pigmentation marks of various origin. The Cream evens the skin tone for a lighten, young looking complexion. Broad spectrum of UVA and UVB filters and Vitamin E reduce the risk of damaging effects of ultraviolet (UV) rays and slow down the photo aging process. Do not stay too long in the sun, even while using a sunscreen product.

INGREDIENT

Aqua, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Mexthoxycinnamate, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol(nano), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Coco-Caprylate, Glycerin, Decyl Glucoside, Ceteareth-20, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Sodium Acrylates Copolymer, Boerhavia Diffusa Root Extract, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Polydecene, PPG-1 Trideceth-6, Sorbitan Trioleate, Alpha-Arbutin, Inositol, Propylene Glycol, Propanediol, Xanthan Gum, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanoloamine, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Whitening Day Cream 50+Spf WHITENING Day Cream 50+SPF-Крем за лице со фактор на заштита 50+. Заштитува и од УВА/УВБ радијација, кои се главните причинители за хиперпигментација на кожата, како и стареење. Алфа арбутин помага да се минимизира видливоста на дамките и да и даде сјајни ефекти на кожата, а витаминот Е го намалува ризикот од штетните ефекти од ултравиолетовите-УВ зраци, со што се успорува процесо.. Category: Product #: 37540 Regular price: 1.736 ден. 1.736
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341