Распродадено
Novaclear Whitening Eye Cream
  • Novaclear Whitening Eye Cream

Novaclear Whitening Eye Cream

596 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 80394
Достапност: Out Of Stock
Количина:

WHITENING Eye Cream 50+SPF Крем за третман на нежната регија околу очите. Совршена комбинација на активни состојки: алфа арбутин + тетрапептиди, кои брзо ги осветлуваат темните кругови околу очите, а дополнително- фузијата од витамин Ц + ликорис екстракт + алое вера + пантенол, ја подобрува еластичноста, ја минимизира видливоста на мимичните бори кои се најчести во таа регија, длабински ја хидратира и прихранува нежната кожа 15 мл.

DESCRIPTION

Whitening Eye Cream with Alpha Arbutin and Tetrapeptide has whitening and brightening properties. Additionally the fusion of ingredients such as Vitamin C, Licorice Extract, Aloe Vera and Panthenol improves skin firmness and elasticity, minimizing the effect of skin aging. Deeply hydrates and nourishes soft and delicate skin around the eyes.

INGREDIENT 

Aqua, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Alpha-Arbutin, Tetrapeptide-30, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Argania Spinosa Kernel Oil, Olus Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Panthenol, Allantoin, Urea, Cyclohexasiloxane, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Whitening Eye Cream WHITENING Eye Cream 50+SPF Крем за третман на нежната регија околу очите. Совршена комбинација на активни состојки: алфа арбутин + тетрапептиди, кои брзо ги осветлуваат темните кругови околу очите, а дополнително- фузијата од витамин Ц + ликорис екстракт + алое вера + пантенол, ја подобрува еластичноста, ја минимизира видливоста на мимичните бори кои се најчести во таа регија, длабински ја хидрати.. Category: Product #: 80394 Regular price: 596 ден. 596
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341