Распродадено
Novaclear Whitening Facial Foam
  • Novaclear Whitening Facial Foam

Novaclear Whitening Facial Foam

465 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 84118
Достапност: Out Of Stock
Количина:

WHITENING Facial Foam Пена за длабинско чистење на лицето. Алфа арбутин помага да се минимизира видливоста на дамките, гликолната и млечната киселина делуваат како нежни ексфолијанти, ја измазнуваат кожата на лицето и одлично ја припремаат кожата за понатамошната нега. Чиста, мека и сјајна кожа 100 мл.

PROPERTIES

Novaclear skin whitening facial foam specifically targets signs of aging by gently deep cleansing and refining the grain of your skin to make the complexion incredibly firmer, plumper, smooth, younger, lighter and more radiant. Enriched with a high concentration of Marine Collagen and Active Gold it helps to improve skin texture, firmness and deeply cleanses your skin leaving it soft and smooth. Caviar Extract helps your skin to reconstruct and prevent it from visible signs of aging. An intense formula enriched with a blend of botanical extracts: Peony Flower, Rose and Arnica, it nourishes, regenerates, soothes and smoothes the skin, leaving it youthful, fresh, radiant and younger looking. Active Gold, it intensively enhances skin elasticity, smoothes and firms for a lighter, younger looking skin. Marine Collagen provides moisture to the skin, lightens, tightens and tones instantly. For more details ask Al Mutawa pharmacists.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Whitening Facial Foam WHITENING Facial Foam Пена за длабинско чистење на лицето. Алфа арбутин помага да се минимизира видливоста на дамките, гликолната и млечната киселина делуваат како нежни ексфолијанти, ја измазнуваат кожата на лицето и одлично ја припремаат кожата за понатамошната нега. Чиста, мека и сјајна кожа 100 мл. PROPERTIES Novaclear skin whitening facial foam specifically targets signs of aging by gen.. Category: Product #: 84118 Regular price: 465 ден. 465
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341