Novaclear Whitening Night Cream
  • Novaclear Whitening Night Cream

Novaclear Whitening Night Cream

1.736 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 37557
Достапност: На залиха
Количина:

WHITENING Night Cream Ноќен крем за лице, со напредна формула, која изобилува со активни состојки: алфа арбутин, азелоглицин и тетрапептиди комбинација која интензивно делува во текот на ноќта на видливоста на дамките го подобрува тенот, го враќа младешкиот изглед, го успорува процесот на стареење, па дури  делува и на акните. Стабилната форма на ретинол дополнително ја засилува anti-aging акцијата  50 мл.

PROPERTIES

Whitening Night Cream with an active Alfa Arbutin, Azelaic Acid and Tetrapeptide reduces skin discoloration, diminishes dark spots of various origin and freckles. Its advanced formula fights the very cause of age spots, evens the skin tone for a lighten, young looking complexion and controls acne. The stable form of Retinol additionally strengthens the anti-aging effect of the cream.

INGREDIENT

Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Alpha-Arbutin, Potassium Azeloyl Diglycinate, Cannabis Sativa Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Aloe Barbadensis Extract, Boerhavia Diffusa Root Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Retinol, Tetrapeptide-30, Lactic Acid, Tricaprylin, Isohexadecane, Polysorbate-80, Sorbitan Oleate, Polymethyl Methacrylate, Tocopheryl Acetate, Propanediol, Disodium EDTA, Butylated Hydroxytoluene, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Novaclear Whitening Night Cream WHITENING Night Cream Ноќен крем за лице, со напредна формула, која изобилува со активни состојки: алфа арбутин, азелоглицин и тетрапептиди комбинација која интензивно делува во текот на ноќта на видливоста на дамките го подобрува тенот, го враќа младешкиот изглед, го успорува процесот на стареење, па дури  делува и на акните. Стабилната форма на ретинол дополнително ја засилува anti-aging акцијат.. Category: Product #: 37557 Regular price: 1.736 ден. 1.736
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341