Распродадено
Glitter Mask Gold Dust Sachets
  • Glitter Mask Gold Dust Sachets

Glitter Mask Gold Dust Sachets

109 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101968
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Пилинг маска со колаген промовира интензивно закрепнување на ослабените клетки и ја стимулира зголемената активност на метаболичките процеси. Колагенот, продирајќи длабоко во слоевите на дермисот, помага да се зголеми еластичноста, здравјето на кожата и да се спречи предвременото стареење.

Како резултат, кожата има поголема заштита од токсини и прекумерно губење на кислород, додека предвременото стареење се забавува. Маската обезбедува измазнување на несовршеностите, кожата станува тонирана, зајакната, освежена и мазна.

Начин на употреба:

Чекор 1. Отворање на порите. За да ја подготвите кожата за чистење, поставете топол влажен пешкир на лицето. Чувајте го 5 минути.

Чекор 2. Длабоко прочистување. Нанесете рамномерен и континуиран слој на маска избегнувајќи ги областите директно околу очите, усните и веѓите. Оставете ја маската додека не се исуши целосно. 

Чекор 3. Отстранете ја маската. Започнете да отстранувате од основата на брадата нагоре со бавни движења.

Чекор 4. Завршен чекор. Користете вода за да ги отстраните сите остатоци од маската од лицето.

Избегнувајте го пределот директно околу очите, усните и веѓите. Само за надворешна употреба.

 
Состав:
 
Aqua, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denaturated, Glycerin, Xanthan Gum, Polyethylene Terephthalate, Polyurethane 33 , Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol, Parfum, Citric Acid, CI 19140, CI 16255, CI 28440, CI 77000, CI 15880, CI 77510, CI 18050, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: glitter, пилинг, sachets
Revuele Glitter Mask Gold Dust Sachets Пилинг маска со колаген промовира интензивно закрепнување на ослабените клетки и ја стимулира зголемената активност на метаболичките процеси. Колагенот, продирајќи длабоко во слоевите на дермисот, помага да се зголеми еластичноста, здравјето на кожата и да се спречи предвременото стареење. Како резултат, кожата има поголема заштита од токсини и прекумерно губење на кислород, додека предвременот.. Category: Product #: 101968 Regular price: 109 ден. 109
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341