Распродадено
Glitter Mask Purple Dust Sachets
  • Glitter Mask Purple Dust Sachets

Glitter Mask Purple Dust Sachets

109 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101999
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Пилинг маската со екстракт од корнфлауер има изразен негувачки и навлажнувачки ефект. Активните компоненти ја обновуваат оштетената структура на клетките, притоа помагајќи да се задржи влагата во подлабоките нивоа на кожата, нормализирајќи го природното обновување на клетките и намалувајќи ги отворените пори. Како резултат, видливите несовршености се намалуваат, кожата изгледа здрава, свежа и навлажнета.

Начин на употреба:

Чекор 1. Отворање на порите. За да ја подготвите кожата за чистење, поставете топол влажен пешкир на лицето. Чувајте го 5 минути.

Чекор 2. Длабоко прочистување. Нанесете рамномерен и континуиран слој на маска избегнувајќи ги областите директно околу очите, усните и веѓите. Оставете ја маската додека не се исуши целосно. 

Чекор 3. Отстранете ја маската. Започнете да отстранувате од основата на брадата нагоре со бавни движења.

Чекор 4. Завршен чекор. Користете вода за да ги отстраните сите остатоци од маската од лицето.

Избегнувајте го пределот директно околу очите, усните и веѓите. Само за надворешна употреба.

 

Состав:

 

Aqua, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denaturated, Glycerin, Xanthan Gum, Polyethylene Terephthalate, Polyurethane 33, Centaurea Cyanus Flower Extract, Phenoxyethanol, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 17200, CI 42090, CI 77000, CI 15880, CI 77510, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Alpha – Isomethyl Ionone.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: glitter, пилинг, sachets
Revuele Glitter Mask Purple Dust Sachets Пилинг маската со екстракт од корнфлауер има изразен негувачки и навлажнувачки ефект. Активните компоненти ја обновуваат оштетената структура на клетките, притоа помагајќи да се задржи влагата во подлабоките нивоа на кожата, нормализирајќи го природното обновување на клетките и намалувајќи ги отворените пори. Како резултат, видливите несовршености се намалуваат, кожата изгледа здрава, свежа и навл.. Category: Product #: 101999 Regular price: 109 ден. 109
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341