REVUELE HYDRALIFT HYALURON №1 СЕТ
  • REVUELE HYDRALIFT HYALURON №1 СЕТ

REVUELE HYDRALIFT HYALURON №1 СЕТ

459 ден.
Потребни наградни поени: 389
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902359
Достапност: На залиха
Количина:

Eфективно ги полни борите одвнатре кон надвор, а видливо ги ублажува дури и најдлабоките

Истражувањата покажуваат дека една од причините за неминовниот процес на стареењето на кожата е губењето на значајно количество на хијалуронската киселина која се смета за клучен причинител за појавување на длабоките бори.

Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки на материјалот за полнење кој се наоѓа меѓу клетките на кожата (средината на врзивното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен. Токму ова е моментот кога се појавуваат борите.

Revuele HYDRALIFT HYALURON №1 дневната крема со хијалуронска киселина е креирана токму да ги надополни овие недостатоци на кожата. Овозможува интензивна нега на кожата, полнејќи ги борите од внатре кон надвор, видливо ублажувајќи ги дури и најдлабоките бори.

Го реактивира и поттикнува создавањето на хијалуронската киселина во кожата и ефективно ги полни борите одвнатре со што тие стануваат видливо многу помазни.


Сетот се состои од: Дневна Крема - 50мл+Ноќна Крема - 50мл+Крема за Раце - 50мл

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Revuele REVUELE HYDRALIFT HYALURON №1 СЕТ Eфективно ги полни борите одвнатре кон надвор, а видливо ги ублажува дури и најдлабоките Истражувањата покажуваат дека една од причините за неминовниот процес на стареењето на кожата е губењето на значајно количество на хијалуронската киселина која се смета за клучен причинител за појавување на длабоките бори. Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки на материјалот за полне.. Category: Product #: 902359 Regular price: 459 ден. 459 Available from: torba.mk