REVUELE NIGHT ANTI OXIDAT FACE CREAM VITANORM C

REVUELE NIGHT ANTI OXIDAT FACE CREAM VITANORM C

219 ден.
Потребни наградни поени: 186
Производител: Revuele
Шифра на производ: 903066
Достапност: На залиха
Количина:

REVUELE VITANORM C Енергија преку ноќ - антиоксидантен крем за лице

 
Ноќен крем за длабинска хидратација на лицето со витамин Ц + хијалуронска киселина + шеа путер, и бадемово млеко
 
За сјајна, затегната и интензивно ревитализирана кожа.

- Длабоко навлажнувачки
- Тридимензионален акционен систем: трокерутин, витамин Ц, хијалуронска киселина Витаминско збогатување на вашата кожа
- Активира енергија на клетките на кожата на вашето лице
- Со биофлавоноиди

✔️ врши заштита и ревитализација на клетките на кожата;
✔️ ја белее кожата (помага кај т.н. старечка пигментација);
✔️ го активира создавањето на колагенот и ја зголемува еластичноста на кожата.

Овој високо концентриран крем е дизајниран за користете во текот на ноќта, тоа е совршена антиоксидантна заштита за вашата кожа против слободните радикали и ги спречува знаците на стареење и обезбедува дополнително збогатување на витамин. Тродимензионалниот систем за активирање на кремот поради комбинацијата и взаемното влијание еден на друг на трокрерутин, витамин Ц и хијалуронска киселина ги стабилизира васкуларните ѕидови на вашите капилари и ја подобрува венската тоницичност. Хијалуронската киселина одржува нормална рамнотежа на водата во клетки на вашата кожа, формира заштитна фолија на нејзината површина, го држи и го спречува испарувањето на влагата и ја намалува длабочината на брчките. Моќниот природен антиоксидативен витамин Ц има тонски својства, ги зајакнува ѕидовите на вашите крвни садови, совршено го поддржува имунитетот на ткивата и ја активира заштитната функција на вашата кожа. Оваа состојка помага да се забават процесите на стареење на кожата, се зголемува синтезата на колаген и еластин, тој е вклучен во снабдувањето со енергија на клетките, го спречува создавањето на меланин и го спречува формирањето на старите места. Трокерутинот ја смирува кожата, ја намалува задуеноста, ја зајакнува кожата, ја нормализира циркулацијата на крвта. Колагенот во овој производ ја подмладува вашата кожа и го одразува вашиот тен. Маслото од морков ги обновува еластичноста на кожата, ги измазнува брчките, го подобрува тонот и текстурата на вашата кожа, ја омекнува сувата, дехидрирана кожа и ефикасно ја регенерира. Екстракт од зелен чај детоксицира, активно ја обновува и ја навлажнува кожата.

Благодарение на овој антиоксидативен крем, кожата на вашето лице станува затегната, еластична и цврста; вашата кожа изгледа здрава.

Апликација: секоја вечер применувајте слој врз веќе чистената кожа на лицето и вратот; избегнувајте ја околината околу очите. Видлив ефект на овој производ е забележлив по првата апликација.

Најголемиот проблем на секоја жена се брчките. Но, наместо да се впушите во бездната на стареењето, со редовната употреба на производи богати со витамин Ц и Е како најмоќни антиоксиданси како и Ферулична киселина можете успешно да се борите против брчките. Ова се случува поради изобилството на витаминот Ц со моќни антиоксиданси, што помага да се зголеми производството на колаген, а со тоа се пополнуваат брчките. Како резултат на тоа, може да забележите дека имате повеќе младешки изглед на кожата без потреба од скапи и потенцијално ризични козметички третмани!
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Revuele REVUELE NIGHT ANTI OXIDAT FACE CREAM VITANORM C REVUELE VITANORM C Енергија преку ноќ - антиоксидантен крем за лице   Ноќен крем за длабинска хидратација на лицето со витамин Ц + хијалуронска киселина + шеа путер, и бадемово млеко   За сјајна, затегната и интензивно ревитализирана кожа. - Длабоко навлажнувачки - Тридимензионален акционен систем: трокерутин, витамин Ц, хијалуронска киселина Витаминско збогатување на вашата кожа .. Category: Product #: 903066 Regular price: 219 ден. 219 Available from: torba.mk