REVUELE RETINOL FORTE Hands & Nails Repairing Cream 100 ml

REVUELE RETINOL FORTE Hands & Nails Repairing Cream 100 ml

189 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100459
Достапност: На залиха
Количина:

Лесна, длабинско прихранувачка и хидратантна формула за заштита на кожата на рацете на база на ретинол + колаген + АХА овошни киселини + уреа-спречува сушење на кожата на рацете, ја намалува видливоста на знаците на стареење и несаканите дамки на кожата. Брзо се впива, не остава лепливи траги, ги омекнува кутикулите и ја подобрува состојбата на ноктите 

  • Ретинол - делува на клеточно ниво, го стимулира производството на колаген и синтезата на еластин, за хидрирана и мека кожа
  • АХА kиселини колаген  - освежува, ја храни и регенерира кожата и ноктите. Резултатот е намалување на знаците на стареење, намалено производство на меланин и намален развој на хиперпигментација

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin Urea, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Ceteareth-20, Olea Europaea Fruit (Olive) Oil, Polydimethylsiloxane, Hydrlyzed Collagen, Allantoin, Panthenol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Pyrus Malus (Apple) Juice, Citrus Aurantifolia (Lime) Juice, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Juice, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Disodium Edta, Bht, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE RETINOL FORTE Hands & Nails Repairing Cream 100 ml Лесна, длабинско прихранувачка и хидратантна формула за заштита на кожата на рацете на база на ретинол + колаген + АХА овошни киселини + уреа-спречува сушење на кожата на рацете, ја намалува видливоста на знаците на стареење и несаканите дамки на кожата. Брзо се впива, не остава лепливи траги, ги омекнува кутикулите и ја подобрува состојбата на ноктите  Ретинол - делува на клеточно ниво, го .. Category: Product #: 100459 Regular price: 189 ден. 189
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341