REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Balancing Day Cream 50 ml

REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Balancing Day Cream 50 ml

98 ден.245 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100435
Достапност: На залиха
Количина:

Мулти-активен балансирачки крем за лице, врат и деколте- ДЕН- на база на ретинол + витамини Е и Ц + шеа путер- превентивно делува против појава на првите тенки мимични бори, ги минимизира тенките постоечките линии, го обновува хидро- балансот на кожата, ја одржува кожата свежа и сјајна, ја подобрува еластичноста, ја засилува отпорноста на кожата од надворешните фактори, ја намалува појавата пигментирани дамки. Одлична подлога за шминка.

Начин на употреба :

  • Наутро, нанесете мала количина крем на чисто и суво лице, вратот и деколтето
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Избегнувајте региони околу очите
  • Кремот може да се користи и како основа за шминка (почекајте 5 минути кожата да го апсорбира целосно кремот)

Употреба: ден 

 

Состав : Aqua, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Polysorbate-20, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmtate, Pisum Sativum (Pea) Extract, Ascorbic Acid, Bisabolol, Parfum, Disodium Edta, Benayl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Bht, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Balancing Day Cream 50 ml Мулти-активен балансирачки крем за лице, врат и деколте- ДЕН- на база на ретинол + витамини Е и Ц + шеа путер- превентивно делува против појава на првите тенки мимични бори, ги минимизира тенките постоечките линии, го обновува хидро- балансот на кожата, ја одржува кожата свежа и сјајна, ја подобрува еластичноста, ја засилува отпорноста на кожата од надворешните фактори, ја намалува појавата пигмен.. Category: Product #: 100435 Regular price: 98 ден. 245
98
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341