REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Nourishing Night Cream 50 ml

REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Nourishing Night Cream 50 ml

169 ден.245 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100442
Достапност: На залиха
Количина:

Мулти-активен прихрнувачки крем за лице, врат и деколте НОЌ на база на ретинол + шеа путер + природен растителен Fision Hydrate екстракт ја засилува заштитната бариера на кожата за заштита од надворешни фактори, делува на намалување на видливоста на дамките, ги регенерира клетките со што ја подобрува еластичноста на кожата. Го одржува хидро балансот на соодветно ниво со што спречува/одложува предвремено стареење на кожата.

  • Retinol - ја поддржува природната регенерација на клетките на кожата
  • NaturePep™Pea екстракт - ја намалува видливоста на постојната депигментација и спречува појава на нови

Употреба: ноќ 

  • Нанесете мала количина крем пред спиење на лицето, вратот и деколтето
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Кремот е погоден за сите типови кожа

Состав :Aqua, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Sodium Pca, Wheat Amino Acids, Panthenol Sodium Hyaluronate, Hydroxyproline, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Pisum Sativum (Pea) Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Bisabolol, Parfum, Disodium Edta, Benzyl, Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Bht, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele REVUELE RETINOL FORTE Multi-Active Nourishing Night Cream 50 ml Мулти-активен прихрнувачки крем за лице, врат и деколте НОЌ на база на ретинол + шеа путер + природен растителен Fision Hydrate екстракт ја засилува заштитната бариера на кожата за заштита од надворешни фактори, делува на намалување на видливоста на дамките, ги регенерира клетките со што ја подобрува еластичноста на кожата. Го одржува хидро балансот на соодветно ниво со што спречува/одложува предв.. Category: Product #: 100442 Regular price: 169 ден. 169 Available from: torba.mk