REVUELE RETINOL FORTE Smoothing Face Mask 80 ml

REVUELE RETINOL FORTE Smoothing Face Mask 80 ml

192 ден.275 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100473
Достапност: На залиха
Количина:

Маска за лице на база на ретинол + АХА овошни киселини, витам. Ц и Е+ цинк оксид - ја стимулира синтезата на колагенот, регенерација на епидермалните клетки,силна антиоксидатна и ексфолијантна моќ со што го успорува процесот на стареење на кожата, ја намалува видливоста на дамките и и дава на кожата блескав сјај. Цинк оксидот ја смирува кожата, детоксифицира и регенерира и ги смалува порите.

  • АХА овошни киселини - ја ексфолира кожата и има антиоксидантни својства
  • Витамини Ц и Е - го забавуваат процесот на стареење и хиперпигментација

Употреба:

  • Нанесете подебел слој од маската на чиста и сува кожа
  • Избегнувајте ја регијата околу очите
  • Рамномерно нанесете ја маската  на лицето
  • Оставете да делува 15 минути
  • Потоа исплакнете го лицето темелно со млака вода 

​Состав : Aqua, Zinc Oxide, Cetearyl Alcohol, Palm Oil, Paraffinium Liquidum, Kaolin, Glycerin, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Pyrus Laus (Apple) Juice, Citrus Aurantifolia (Lime) Juice, Actinidia Chinensis Fruit (Kiwi) Juice, Citirc Acid, Parfum, Bisabolol, Disodium Edta, Sodium Salicylate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Bht, Ci 18050, Linalool, Benzyl Salicylate Limonene.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele REVUELE RETINOL FORTE Smoothing Face Mask 80 ml Маска за лице на база на ретинол + АХА овошни киселини, витам. Ц и Е+ цинк оксид - ја стимулира синтезата на колагенот, регенерација на епидермалните клетки,силна антиоксидатна и ексфолијантна моќ со што го успорува процесот на стареење на кожата, ја намалува видливоста на дамките и и дава на кожата блескав сјај. Цинк оксидот ја смирува кожата, детоксифицира и регенерира и ги смалува порите. .. Category: Product #: 100473 Regular price: 192 ден. 192 Available from: torba.mk