Распродадено
Scarsilc Daily care - Гел за секојдневна нега на лузни 20ml

Scarsilc Daily care - Гел за секојдневна нега на лузни 20ml

296 ден.739 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 35774
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Гел за секојдневна нега на лузни од повреди, хируршки интервенции, изгореници, мозолчиња и стрии - ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАН

Може да се користи на нови и постари лузни. Гелот го омекнува, тонизира и изедначува ткивото на лузната, кое исто така станува поеластично. Гелот создава рамнотежа на влага во ткивото на лузната што ја прави лузната помалку истакната и видлива. Веднаш се впива и не остава масни траги по облеката.

Начин на употреба
За да почнете со користење на производот, мора да заврши процесот на заздравување на раните. Нанесете тенок слој од гелот на лузната и нежно втријте во кожата додека целосно не се апсорбира. Нанесувајте секојдневно, 4-8 недели на нови лузни и 3-6 месеци на постари лузни. Само за надворешна употреба. Не нанесувајте на отворена или свежа рана. Престанете да го користите ако се појави иритација. Се чува подалеку од дофат на деца. Не содржи никакви мириси.

СостојкиDimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Silica, Cyclotetrasiloxane

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
NovaClear Scarsilc Daily care - Гел за секојдневна нега на лузни 20ml Гел за секојдневна нега на лузни од повреди, хируршки интервенции, изгореници, мозолчиња и стрии - ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАН Може да се користи на нови и постари лузни. Гелот го омекнува, тонизира и изедначува ткивото на лузната, кое исто така станува поеластично. Гелот создава рамнотежа на влага во ткивото на лузната што ја прави лузната помалку истакната и видлива. Веднаш се впива и не остава мас.. Category: Product #: 35774 Regular price: 296 ден. 739
296
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341