Сет за масна кожа

Сет за масна кожа

1.015 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 104389
Достапност: На залиха
Количина:

Како да си направите своја рутина за нега на кожа со овој сет?

Прв чекор – Длабинско чистење

Во вечерните часови, неколку пати неделно – откако нежно ќе ја исчистите кожата и ќе за исушите со тапкање, направете хемиски пилинг со REVOX B77 JUST Glycolic Acid 20%. Користете според упатството.

Резултат: мртвите клетки кои ги затнуваат порите на вашето лице ќе исчезнат.

 

Втор чекор – Зајакнување и заштита

Следно, време да и дадете на вашата кожа малку витамини, имено Б3 – со REVOX B77 JUST Niacinamide 10%. Нежно вмасирајте го на вашето лице за да помогнете да се зголеми нивото на влажност и да ја зајакнете кожата.

Резултат: со време, вашата кожа ќе изгледа помазна и поздрава, и недостатоците ќе бидат видливо намалени.

 

Трет чекор – Хидратација

Во утринските часови дадете и на вашата кожа свеж почеток со длабинска хидратација со REVOX B77 JUST Hyaluronic Acid 5%, масирајте го вашето лице со овој лесен флуид и дозволете да ја подобри хидратацијата на кожата.

Резултат: полн, мазен и блескав изглед преку целиот ден. Дополнително, влажноста на кожата е конечно под контрола.

 

НАПОМЕНА: Можна е нетолеранција на производот. Ве молиме внимателно прочитајте ги упатствата и придржувајте се до истите.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX Сет за масна кожа Како да си направите своја рутина за нега на кожа со овој сет? Прв чекор – Длабинско чистење Во вечерните часови, неколку пати неделно – откако нежно ќе ја исчистите кожата и ќе за исушите со тапкање, направете хемиски пилинг со REVOX B77 JUST Glycolic Acid 20%. Користете според упатството. Резултат: мртвите клетки кои ги затнуваат порите на вашето лице ќе исчезнат.   Втор чекор – З.. Category: Product #: 104389 Regular price: 1.015 ден. 1.015
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341