SHEA BUTTER 100% PURE

SHEA BUTTER 100% PURE

316 ден.395 ден.
Потребни наградни поени: 335
Производител: Institut Organica
Шифра на производ: AU 17-700
Достапност: На залиха
Количина:

100% природен рафиниран шеа-карити путер за сите типови кожа. Големо количество природни витамини: А, Е и Ф. Природен фактор за заштита од ултравиолетови сончеви зраци-SPF 6 - 50 мл


Шеа путер за убавина и нега на кожа и коса

Нега на кожа

Шеа путерот содржи витамини Ц, Д, A и E. Витамините A и E помагаат за задржување на здравјето на кожата. Овие витамини се особено значајни при оштетена кожа поради претерано изложување на сонце. Шеа путерот ја успорува појавата на бори. Лесно продира во кожата, не ги затвара порите, со што кожата може да дише. Содржи деривати на цинаминска киселина, која штити од штетното сончево зрачење. Витаминит Ц ја смирува сувата, груба и испукана кожа. Се состои од линолна, линоленска и арахидонска киселина, кои се три особено важни есенцијални масни киселини за здравјето на кожата.

Доколку го користите шеа путерот секојдневно, сигурно ќе ги приметите сите негови предности. Шеа путерот е често состојка во сапуни, масла за масажа, лосиони и креми за лице. Масните киселини во шеа путерот ги обновуваат клетките во кожата, што е особено важно за здравјето на кожата. Содржи природни својства за заштита од сонце, меѓутоа тоа не значи дека не треба да се користи заштита од сонце, доколку сте подолг период изложени на сонце. Витаминот А што го содржи помага за заздравување на рани а витаминот Д врши регенерација на кожата.

Одличен е за употреба при егзема, иритирана и сува кожа. Витамините Д, Е и линоленската киселина вршат хидратација на кожата, ја прават мазна и ја намалуваат појавата на стрии. Поради смирувачкото дејство, шеа путерот е одличен за смирување на иритации после бричење и иритација од пелени. Содржи голема количина на еснцијални масни киселини кои помагаат при враќање на природната еластичност на кожата. Шеа путерот е одличен за хидратација на сите типови на кожа бидејки ја задржува влажноста. 
Посебно е добротворен при регенерација на зрелата стара и збрчкана кожа. Неговата блага текстура е одлична и за одстранување на шминка.

Нега на коса

Благодарејќи на хидратантните својства, шеа путерот, е најдобар лек за ревитализација на косата. Коса коа е сува, оштетена, и без сјај ќе има одлична корист од шеа путерот. Косата намногу треба да се негува за време на летото и кога е телото изложено под стрес. Поради големата слодржина на минерали и витамини, антивоспалните својства, шеа путерот е одличен за нега на коса. Се впива брзо и не остава масни траги на скалпот. Често се користи како состојка во шампони, регенератори и маски за коса.

Шеа путерот дава влажност на сувата и оштетена коса од коренот до врвовите, оставајќи ја здрава и сјајна. Се впива брзо, не остава масни траги и не предизвикува создавање на првут.

Ја штити косата од оштетувања при надворешни влијанија, како што е ветар, влага или сонце и штити од ултравиолетово зрачење. Ја враќа влажноста и виталноста. Ја регенерира косата која е оштетена поради прекумерно бојадисување или сушење.

Минералите и витамините во шеа путерот го забрзуваат растот на косата.
Помага за лесно расчешлување на косата. Ја спречува појавата на чешање, карактеристично за сув скалп и ја штити косата од хемиски соединенија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Institut Organica SHEA BUTTER 100% PURE 100% природен рафиниран шеа-карити путер за сите типови кожа. Големо количество природни витамини: А, Е и Ф. Природен фактор за заштита од ултравиолетови сончеви зраци-SPF 6 - 50 мл Шеа путер за убавина и нега на кожа и коса Нега на кожа Шеа путерот содржи витамини Ц, Д, A и E. Витамините A и E помагаат за задржување на здравјето на кожата. Овие витамини се особено значајни при оштетена.. Category: Product #: AU 17-700 Regular price: 316 ден. 316 Available from: torba.mk