Распродадено
CYS HYDRATORS: SHEA EXTRACT- Moisturising Cream-ХИДРАТАНТЕН КРЕМ СО ШЕА ЕКСТРАКТ
  • CYS HYDRATORS: SHEA EXTRACT- Moisturising Cream-ХИДРАТАНТЕН КРЕМ СО ШЕА ЕКСТРАКТ

CYS HYDRATORS: SHEA EXTRACT- Moisturising Cream-ХИДРАТАНТЕН КРЕМ СО ШЕА ЕКСТРАКТ

136 ден.339 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101678
Достапност: In Stock
Количина:

Природен емолиант, богат со антиоксиданси, брзо ја омекнува и хидратира кожата, го одржува хидро-балансот како и масните киселини на оптимално ниво и го намалува ризикот од сушење на кожата. Ја обновува и одржува природната хидро- бариера на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете поголема количина на крем на чиста, сува кожа и нежно масирајте додека не се апсорбира целосно.

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter Extract, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Cetearate, Butyrospermum Parkii Butter, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate
Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Octadecyl Di-t-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate.

ЗА СУВА КОЖА

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele CYS HYDRATORS: SHEA EXTRACT- Moisturising Cream-ХИДРАТАНТЕН КРЕМ СО ШЕА ЕКСТРАКТ Природен емолиант, богат со антиоксиданси, брзо ја омекнува и хидратира кожата, го одржува хидро-балансот како и масните киселини на оптимално ниво и го намалува ризикот од сушење на кожата. Ја обновува и одржува природната хидро- бариера на кожата. Начин на употреба: Нанесете поголема количина на крем на чиста, сува кожа и нежно масирајте додека не се апсорбира целосно. Состав: Aqua, Gly.. Category: Product #: 101678 Regular price: 136 ден. 136 Available from: torba.mk