Распродадено
TRANSPARENT lab  BALANCING PEEL 120ml
  • TRANSPARENT lab  BALANCING PEEL 120ml

TRANSPARENT lab BALANCING PEEL 120ml

686 ден.1.373 ден.
Производител: Transparent Lab
Шифра на производ: 32110
Достапност: Out Of Stock
Количина:

ПИЛИНГ ТОНЕР ЗА УМОРНА КОЖА, БЕЗ СЈАЈ И СО ПРВИ ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ

Ексфолијант комбинација од 4 киселини за комплетен третман: подобрување на структурата на кожата, како и целокупниот надворешен изглед, стимулира регенерирање на клетките, преку активирање на природната заштитна функција на кожата и регенеративниот механизам.

Видливо подобрување на текстурата на кожата, измазнување, подобрување на тонусот, балансиран прозрачен сјај на лицето 

  • гликолна киселина АХА изедначува тен
  • салицилна киселина БХА  ja измазнува текстурата на кожата 
  • млечна киселина АХА осветлува
  • бадемова киселина ја подобрува текстура 

Одговара на сите типови кожа - 120 мл

Се нанесува на чисто и суво лице. Не нанесувајте на влажна кожа. Нанесете рамномерно на лицето и вратот со прстите, избегнувајте го пределот околу очите. Не го одмивајте, користете го во вечерните часови.

Препорачана употреба: 1- 2 пати неделно.

Овој производ може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце. Користете крема за сончање и ограничете ја изложеноста на сонце за време на употребата на овој производ.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-70%

Распродадено

Transparent Lab Ceramide Repair Serum Transparent Lab Ceramide Repair Serum
477 ден.1.589 ден.
Transparent Lab TRANSPARENT lab BALANCING PEEL 120ml ПИЛИНГ ТОНЕР ЗА УМОРНА КОЖА, БЕЗ СЈАЈ И СО ПРВИ ЗНАЦИ НА СТАРЕЕЊЕ Ексфолијант комбинација од 4 киселини за комплетен третман: подобрување на структурата на кожата, како и целокупниот надворешен изглед, стимулира регенерирање на клетките, преку активирање на природната заштитна функција на кожата и регенеративниот механизам. Видливо подобрување на текстурата на кожата, измазнување, подобрува.. Category: Product #: 32110 Regular price: 686 ден. 1.373
686
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341